chiana, Design trends, places, Uncategorized

טיול בדגש על הליכות וטרקים הינו מסע ייחודי מסוגו אל צפון חבל יונאן, אחד האזורים המגוונים והמרתקים בסין כולה. במהלך הטיול נבקר בעיר העתיקה של ליג׳יאנג ובכפר הקסום שאש׳י. נבקר באזור ׳שלושת הנהרות המקבילים׳ (היאנגצה, המקונג, והסלווין) אחד האזורים העשירים ביותר בסין בפלאורה ופאונה. נצא אל טרק ערוץ דילוג הנמר המפורסם ונעלה על שיפוליה המזרחיים של הרמה הטיבטית ולעיר שנגרילה. משם נצטרף לעולי הרגל הטיבטיים במסע למרגלות הר ה׳קאווה קארפו׳ הקדוש אשר מתנשא לגובה של 6,750 מטר ומשמש כקו התפר בין מחוז יונאן לאזור האוטונומי טיבט. 

את המסלול בנינו עבור מטיילים אשר אוהבים הליכות בטבע בתוך נופים מרהיבים ומחוץ לשמורות ולשבילים המסודרים אך גם רוצים לפגוש תרבות מסורתית וכפרים עתיקים. 

פירוט המסלול

בהתאם ללוח הטיסות הגעה לליג‘אינג שבצפון מחוז יונאן. משדה התעופה העברה לעיר העתיקה של ליג'יאנג, מקום משכנם של מיעוט הנאש'י, מיעוט עם שורשים מטריאכלים, היסטוריה מרתקת ותרבות עשירה שכוללת דת, שפה וכתב ייחודיים לאחר ההגעה העברה למלון שלכם להתמקמות. לאחר מכן נצא לסיבוב קצר בעיר העתיקה. 

את הבוקר נתחיל בשוק המקומי התוסס של ליג’יאנג אשר שוכן בצמוד לעיר העתיקה והוא אחד המקומות היותר אותנטיים ומעניינים בה. משם נכנס אל מבוך הסמטאות השוקקות של העיר העתיקה. משם נמשיך לסיור קצר בפארק "בריכת הדרקון השחור"  אשר שקיף על הר דרקון הירקן. בסוף הסיבוב בפארק נכנס למוזיאון הדונגבה של בני הנאש׳י שלצד חפצים וכלים עתיקים מציג גם שרידים והסברים מרתקים על דת ה"דונגבה" המקומית שרווחה באזור- זו היא דת שאמאניסטית שמשלבת את אמונות מקומיות עם דת הבון הטיבטית, אמונות בודהיסטיות ודאואיסטיות. בשעות הצהריים נסע לכפר הנאשי באיישה הפסטורלי והשקט שהיווה מרכז סחר מקומי לפני שליג'יאנג תפסה את מקומו. מהכפר נשקף הר דרקון הגיי'ד המתנשא לגובה של 5,500 מטרים.

משם נמשיך לנסוע לכיוון הכפר שאש'י, כשבדרך נעצור במקדש הטיבטי גי יון, מקדש יפייפה עמוס בדגלי תפילה, ציורי קיר ופסלים מהמיתולוגיה הטיבטית ובו לומדים עשרות ילדים-נזירים. נעלה לראש המקדש ממנו נשקף נוף יפייפה של אגם לה-שה וסביבתו. 

בערב נגיע לכפר שאשי ונצא לסיבוב ברחובות הכפר הפסטורלי. 

הלינה תהיה בכפר שאש׳י. 

לינה: שאש׳י

שאש'י הינו כפר קטן ומקסים ששוכן בתוך עמק מרהיב ושופע בשדות, ומרוחק כ-50 ק"מ בלבד מהרמה הטיבטית. הכפר היווה במשך מאות שנים נקודה מרכזית על דרך התה והסוסים. כיום עיקר העיסוק של המקומיים הוא בחקלאות והם עדיין מעבדים את  השדות בשיטות שהיו נהוגות מקדמת דנא.

בבוקר נצא לטיול יום בהר הקדוש שיבאו שאן. מלבד הנוף היפייפה שניבט ממנו היווה ההר במשך מאות שנים מרכז פולחן בודהיסטי לבני האזור. נעצור בשני מקדשים יחודיים, שמשלבים מוטיבים של בודהיזם טיבטי, סיני ואמונות איזוטריות שהיו נהוגות באזור. משם נמשיך בטיול רגלי במורד ההר שבתוך סלעיו האדומים חצובים מקדשים קטנים, בחזרה לשאשי.

אחר הצהריים- ערב יהיו רגועים בכפר. נוכל גם לצאת לסיבוב באופניים, ברגל או ברכב בין השדות והכפרים החלאיים שבעמק שאש׳י.

* בכל בימי שישי מתקיים בשאש׳י יום שוק תוסס

לינה: שאש׳י

לאחר ארוחת בוקר נסע אל אזור ‘שלושת הנהרות המקבילים’. נעצור  ב"עיקול הראשון של נהר היאנגצה” אשר שומר את  הנהר האדיר שהוא עורק החיים הראשי של סין בתוך גבולות המדינה, בשונה משני הנהרות המקבילים לו- המקונג והסלווין, ש'בורחים' למדינות אחרות.  

משם נמשיך אל  הכפר לימינג שנמצא בלב שמורת "לאו ג’ון שאן’‘ (הר הנסיכה הזקנה). באזור השמורה חיים מגוון של בני מיעוטים ביניהם מיעוטי ה’ליסו’, ה‘פומי’, ה‘אי’, נאש׳י ועוד. כשנגיע נצא לטיול ב"הר אלף הצבים" – הר מסלע אבן חול ייחודית, שם נעלה לראש ההר ברכבל כשאת הדרך למטה נעשה ברגל (כ-2.5 ק"מ).

לינה: לימינג

נצא מוקדם בבוקר בנסיעה של שעתיים לעיירה צ'יאוטאו שבגובה 1850 מטרים מעל פני הים. לאחר ארוחת צהריים מוקדמת נתחיל את טרק "ערוץ דילוג הנמר" המפורסם. הטרק רץ על צלעו של הר האבה ולאורכו הערוץ העמוק ביותר של נהר היאנגצה, הנהר הארוך ביותר בסין והשלישי באורכו בעולם. עומקו של הערוץ מהנהר לראשו הוא כ3,760 מטרים, מה שהופך אותו לאחד הערוצים העמוקים בעולם. לאורך הדרך יתגלו בפנינו מצוקיו ופסגותיו המשוננים של הר דרקון הירקן הקדוש המתנשא לגובה של 5,500 מטרים מעל פני הים. 

היום נלך כ-12 ק"מ כאשר העליה תהיה של 800 מטרים סה"כ וירידה של סה"כ 400 מטרים עד שנגיע לכפר יאצ'הג'יאו של בני מיעוט הנאשי.

הכפר ממוקם בגובה של 2,250 מטרים מעל פני הים, ובו גם נעביר את הלילה בגסט האוס מקומי באחד הכפרים.

נמשיך את הטרק שלנו. נצא בבוקר מהכפר יאצ'ה- ג'יאו בשביל המתחיל מישורי ולאט לאט יורד דרך כפרים ומפלים שזורמים על המצוקים בדרכם לערוץ המחורץ. היום נלך כ-11 ק"מ ונרד כ- 200 מטר בגובה ולקראת  הצהריים נסיים את המסלול. נסע כרבע שעה אל הנקודה העמוקה ביותר של הערוץ לתצפית על הנחל השוצף. 

משם נצא בנסיעה צפונה לשנגרילה, העיר הטיבטית ששוכנת בינות להרים על השלוחות של הרמה הטיבטית וקרויה על שם גן העדן האגדי. את  הערב נעביר בשיטוט ברחובות העיר העתיקה של שנגרילה ונצטרף למקומיים שרוקדים ריקודי עם טיבטיים בכיכר המרכזית.

לינה: שנגרילה

נתחיל את היום בשוק המקומי של שנגרילה אשר מציע גבינות יאק מעושנות, פעמונים, תשמישי קדושה בודהיסטים ומאכלים טיבטיים.

משם נצא בנסיעה של כ-4 שעות עד לנפת דצ'ין ששוכנת על הגבול עם המחוז האוטונומי טיבט. בדרך נבקר בנקודת תצפית על העיקול הגדול של נהר הגינג שה (האזור ההררי של היאנגצה) ובמנזר הבודהיסטי המבודד דונגזולין השייך למסדר המצנפות הצהובות. 

לקראת אחר הצהריים נגיע לכפר פיילייסי ממנו יש תצפית מרהיבה על הר הקאווה קארפו  (בטיבטית) או הר מיי-לי (בסינית), הנישא לגובה של 6,740 מטרים ונחשב לאחד ההרים הקדושים ביותר לטיבטים. עד היום איש לא העפיל אל פסגתו של ההר, זאת על אף כמה נסיונות. 

לינה: פיי ליי סי

היום נתחיל את המסע בדרך המופלאה לעמק החבוי של יובנג, שם ההרים הקדושים מתנשאים בגאון לגובה של מעל ל-6,000 מטרים, ואווירה רוחנית נחה בין שיפולי ההרים ועל הגאיות העמוקים. כל שנה נוהגים טיבטים רבים לפקוד את האזור במסעות פילגרימים שונים, והמסלול אשר נתחיל היום הוא אחד מהם. 

נצא ברכב לכפר ש'ידאנג כשבמהלך הדרך הפתלתלה נחצה את נהר המקונג השוצף. כשנגיע לש'ידאנג נתחיל בטיול רגלי של כ- 6 שעות דרך מעבר הרים בגובה 3,700 מטרים עד לכפר הטיבטי יובנג. הכפר שוכן בעמק יפייפה בגובה 3,250 מטרים ובו גם נישן.

סך הכל נלך היום כ-10 ק״מ במהלכם נעלה כ-900 מטרים ונרד 450. זהוא יום הליכה מעט קשה שרובו בעלייה ונוכל להעזר בפרדות או בג׳יפים לסחיבת הציוד או אותנו.  

לינה: כפר יובנג עליון (3,250 מ׳)

נצא בבוקר מיובנג לטיול יום ב"אגם הקפוא" שגובהו הוא כ-4,000 מטרים, (במידה ותנאי השטח יאפשרו) ולאחר מכן חזרה ליובנג. הטיפוס הוא מעט קשה אך יש לנו את כל היום לחוות את האזור. כשנגיע לאגם נאכל ארוחת צהריים שניקח איתנו מההוסטל ולאחר מכן נחזור ליובנג.

סה"כ הליכה של כ-17 קילומטרים במהלכם נעלה ונרד כ-900 מטרים במידה ונישן ביובנג תחתון או 700 מטרים ביובנג עליון. 

לינה: כפר יובנג עליון (3.250 מ׳)

את היום נקדיש להליכה הלוך וחזור למפלי המים הקדושים שנגפו. מרבית ההליכה היא בתוך יער קסום עם עצים עבותים בני מאות שנים. כאן נוכל לפגוש יותר עולי רגל טיבטיים אשר מגיעים מרחוק כדי להשטף במי המפלים אשר נחשבים למביאי מזור למחלות ומכאובים שונים. סה"כ נלך היום כ- 16 ק"מ כאשר נעלה ונרד כ- 400 מטרים לכפר יובנג תחתון.  

לינה: כפר יובנג תחתון (3,150 מ׳)

 נצא מוקדם בבוקר לחצי יום הליכה מהכפר יובנג לאורך מי השלגים הכחולים של נחל יובנג עד למפגש שלהם עם מימיו החומים של נהר המקונג. משם נמשיך בהליכה על דרך צרה וגבוהה מעל נהר המקונג עד שנגיע לכפר ני נונג (כ-16 קילומטר ו-1,200 מטר ירידה). שם יחכה לנו רכב שייקח אותנו חזרה לשנגרילה אליה נגיע בערב.

לינה: שנגרילה (3,300 מ׳)

בבוקר נבקר במנזר הגדול ביותר ביונאן, מנזר Songzanlin אשר הוקם במאה ה- 17 על ידי הדלאי- לאמה ה- 5. בתקופת השיא שימש ביתם של למעלה מ- 3000 נזירים אך נהרס בתקופת "מהפיכת התרבות", שוקם מחדש וכיום חיים בו כ- 800 נזירים ממסדר "המצנפות הצהובות". המבנה מזכיר את מבנה "הפוטאלה" המפורסם שבלאסה ולכן נקרא גם "הפוטאלה הקטנה". נסייר בהיכלים הענקיים בין הדמויות הבודהיסטיות העצומות ונשקיף מראש המנזר אל נוף ההרים המושלגים שמסביב. 

לאחר מכן נסע לשדה התעופה, שם בהתאם ללוח הטיסות תעלו על טיסתכם ליעד הבא.

field trips
תאריכים:
24/03/2021 - 31/03
field trips
מדריך/ה:
דור חג׳בי
field trips
מקס. משתתפים:
16
field trips
מחיר לאדם:
$3500

פרטים נוספים

 • מפגש עם קבוצות המיעוטים המגוונות בחבל יונאן 
 • טיול המשלב טבע, הליכות רגליות, הסטוריה ותרבות
 • ביקור בשווקים אותנטיים 
 • ביקור בלימינג בשמורת הטבע לאו ג׳ון שאן והר אלף הצבים
 • טרק ׳ערוץ דילוג הנמר׳
 • טרק יובנג ותצפית על הר הקאווה קארפו המתנשא לגובה 6,740 מטר
 • שילוב של תרבות סינית קלאסית עם תרבות המיעוטים השונות 
 • מקדש סומזנלינג- המקדש הטיבטי הגדול ביונאן 

הטיולים שלנו כוללים את כל שירותי הקרקע:

 • מלונות ברמת 3-5 כוכבים בערים
 • לינה בגסט האוסים מקומיים נקיים ונוחים בכפרים
 • רכב מרווח צמוד עם נהג
 • פרדות לסחיבת הציוד בטרקים – בהתאם לצורך
 • מדריך מקומי דובר אנגלית / מדריך ישראלי
 • כרטיסי כניסה לכל האתרים ולשמורות
 • ארוחות, פעילויות תרבות ועוד בהתאם לצורך

טיסות:

 • אין

רכבות מהירות:

 • אין

שימו לב! המסלול מגיע לגבהים של למעלה מ-3,000 מטר מעל פני הים וכולל הליכות ברמת קושי בינונית עד גבוה.

ניתן להוסיף או להוריד ימי טיול וימי טרקים מהמסלול 

ניתן לשלב את המסלול עם אזורים נוספים בסין

 • שימו לב! זהו רק מסלול לדוגמא הניתן לשינויים ועריכה בהתאם לסגנון הטיול שלכם.
 • לבניית מסלול בתפירה אישית וקבלת הצעת מחיר מפורטת אנא צרו איתנו קשר (מספר טלפון)
 • למה איתנו? אנו, בלשם ובחזרה, מביאים אליכם את חווית הטיול המושלמת דרך אתרים ייחודיים, מסלול יצירתי, הדרכה איכותית ורמת שירותים מצוינת! הכל תוך ליווי אישי צמוד מהתכנון ועד החזרה הביתה.

מסלול טיול וטרקים ביונאן אפשרי בין החודשים אפריל עד נובמבר כל ואידיאלי סביב חודשי האביב והסתיו

ניתן להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  הוסף אותי לרשימת התפוצה