בלוג

הכנות מהארץ

יש טסים לסין! מעולה!! מה עכשיו???

כאן תוכלו למצוא את כל המידע הרלוונטי לפני היציאה לטיול בסין, טיפים, כספים, חיסונים, עצות ליוצאים לטיול פרטי, לתרמילאים ועוד המון מידע כללי שיהפוך את הטיול שלכם בסין לחוויה עוד יותר מיוחדת.

ויזה לסין

כתובת שגרירות סין בישראל: רחוב בן יהודה 219  ת"א, מיקוד:61060 

שעות פעילות: ימים ראשון עד חמישי: מ-09:00 עד 12:00 למעט חגים רשמיים). קבלת הדרכון עם הויזה בין השעות 09:30  עד10:30 ) 

טלפונים: 03-6023214, 03-5467242, פקס:03-6023170

אתר שגרירות סין בישראל: http://il.china-embassy.org/eng/

לרוב תהליך הוצאת הויזה אורך כשבוע ימים (או חמישה ימי עבודה). ישנה אפשרות לתהליך מזורז של 2-3 ימי עבודה. יש להיות ערים לתאריכי החגים הסינים והישראלים בהם השגרירות הסינית אינה פעילה. 

יש להגיע מוכנים עם הטפסים הרלוונטים, 2 תמונות פספורט תקניות וברישום מסלול הטיול בקוים כלליים. לרוב ישנה גם דרישה להציג כרטיס טיסה ל-ומ-סין, במידה ואין לכם כזה, לא הזמנתם או שאתם מתכננים יציאה יבשתית או ימית מסין, ניתן להציג כרטיס שלא שולם עדיין ולאחר מכן לבטלו. את הטפסים הרלוונטיים כמו גם אינפורמציה נוספת ניתן למצוא באתר של השגרירות הסינית בארץ:  il.china-embassy.org- יש לבחור בקטגוריה של VISA ולקרוא בעיון את האינפורמציה העדכנית, להוריד את הטפסים הרלוונטיים ולהגישם בשגרירות.

* על מנת לחסוך עבורכם זמן ולהמנע מטרחה וסרוב של הבקשה עקב טעויות, מומלץ לפנות לאחת מהסוכנויות הרבות שיכולות לארגן עבורכם את הויזה, בגביית עמלה כמובן. סוכנויות מומלצות:

"ויזה סנטר" (תל אביב) : http://www.visacenter.co.il

"ש.מ אשרות" (תל אביב/ירושלים): http://www.smvisa.co.il

סוכנויות נוספות ניתן למצוא בערים השונות בארץ.

כרטיסי טיסה

מספר חברות תעופה מפעילות טיסות קו ישיר מתל אביב לערים שונות בסין.

חברת היינאן איירליינס  הסינית http://hainanairlines.com/ מפעילה קו מתל אביב לבייג׳ינג, שנגחאי ושנזן עם חברת היינאן איירליינס הסינית לבייגי׳נג הקו פועל שלוש פעמים בשבוע הלוך וחזור ומשנגחאי ושנזן פעמיים בשבוע.

חברת סצ׳ואן איירליינס הסינית https://www.sichuanair.com מפעילה קו ישיר בין תל אביב לצ׳נגדו פעמיים בשבוע בימים א׳ ו-ד׳

חברת אל על https://www.elal.com/he/Israel/Pages/default.aspx מפעילה קו ישיר בין תל אביב לבייג׳ינג ולהונג קונג פעמיים בשבוע הלוך וחזור.

טיסות פנים: בתוך סין ישנם מאות קווי טיסה בין הערים השונות אותן מפעילות חברות תעופה רבות וטובות.

לתשומת ליבכם, הגבלת המשקל בטיסות הפנים בסין היא של עד 20 ק״ג למזוודה למסירה ושל 8 ק״ג לתיק עלייה למטוס. כמו כן, אנא שימו לב כי מטענים ניידים אין לשלוח במזוודה אלא יש לקחת אותם עמכם לתיק העלייה למטוס. כמו כן, נוזלים על כל סוגיהם אסורים לרוב בתיקי העלייה למטוס ומומלץ לאכסן אותם במזוודה.

תופרת

ברוב הערים הגדולות דוגמת בייג'ינג, שנגחאי, גואנדונג, צ'נגדו, ש'יאן, קונמינג ועוד, ישנן מרפאות פרטיות עם רופאים מערביים, ובכל מקום ניתן גם למצוא בתי מרקחת עם תרופות מערביות. יחד עם זאת, לא תמיד ניתן למצוא את כל התרופות שיש בארץ. בנוסף, לעיתים, שמות התרופות הסיניות שונים מאלה המוכרים לנו בארץ. לכן, על מטיילים אשר לוקחים תרופות באופן קבוע או ידוע להם על בעיה רפואית שייתכן ותידרוש טיפול תרופתי, יש להביא את התרופה מהארץ ובנוסף לרשום לעצמם את השם הגנרי של התרופה למקרה וזו תאבד. כמו כן, מומלץ לארגן מראש תיק תרופות ועזרה ראשונה לחירום. הדבר רלוונטי בעיקר למי שמגיע בטיול לאזורים מרוחקים יחסית בסין.

חיסונים: מכיוון שסין משתרעת על שטח עצום יד להתייחס לביקור באזורים המרוחקים זה מזה באופן שונה. היות ואין אנו סמכות רפואית, וכאמור ייתכן וכל מסלול טיול ידרוש התייחסות שונה, אנו ממליצים לכל מטייל להיעווץ באחת ממרפאות המטיילים הפזורות בכל רחבי הארץ, בה יוכל לקבל יעוץ מקצועי, הסבר והמלצות על החיסונים הרצויים. מידע נוסף ניתן למצוא באתר משרד הבריאות: http://www.health.gov.il/Subjects/vaccines/Vaccines_abroad/Pages/

vaccination_abroad.aspx