chiana, places, Uncategorized

 כולל ׳ההר הצהוב׳, שמורת ׳וו אי שאן׳ ובנייני הבוץ של בני ה׳האקה׳ 

הטיול אל חלקה הדרום מזרחי של ארץ הדרקון הוא הזדמנות מיוחדת מאין כמוה להגיע לכמה מהאזורים הפחות מוכרים בסין אך מהיותר יפים שבה. המסלול כולל את הערים המודרניות שנגחאי וש׳יא מן, להן הסטוריה מרתקת, הווה מסעיר ועתיד מזהיר. את שתיים משמורות הטבע היפות בסין, ה׳הר הצהוב׳ שמצוקיו ופסגותיו היוו השראה לאינספור ציירים סיניים ושמורת ׳וו אי שאן׳- פנינת טבע נסתרת. בנוסף גם כפרים חקלאיים מסורתיים עם ביקור במגדלי הבוץ ׳טו לואו׳ של בני ההאקה במחוז פוג׳יין. 

המסלול נע ברובו ברכב וברכבות בין המחוזות והערים השונות וניתן להוסיף לו ימים כמו גם אזורים נוספים בסין ואף לשלב כחלק מטיול יחודי שכולל את טאייואן.

פירוט המסלול

ברוכים הבאים לשנגחאי – המטרופולין הגדול ביותר בסין והלב העסקי של המעצמה האסייתית. במהלך הימים הקרובים נכיר את הסיפור המרתק של העיר שהתחילה בתור עיירת דייגים קטנה והפכה במהרה, תוך תהפוכות רבות, למה שהיא כיום.  

נתחיל את הביקור בשנגחאי ב׳בונד׳, רחוב זה אשר ניצב על הנהר היווה במהלך המאה ה-19 תפקיד מרכזי בחדירת המערב לסין. הרחוב שימש כנמל המרכזי של העיר ולאורכו נבנו עשרות בניינים מרהיבים שמספרים יותר טוב מכל דבר אחר את סיפורה של שנגחאי. 

משם נמשיך אל רחוב נאנג'ינג שהוא ככל הנראה רחוב העסקים הגדול ביותר באסיה עם למעלה מ-600 חנויות ו1.5 מליון איש, מקומיים וזרים כאחד, אשר פוקדים אותו מדי יום. 

לינה: שנגחאי

נתחיל את היום בביקור בגני יו אשר ממוקמים באזור העתיק של שנגחאי שהפך למרכז תיירות שוקק. הגנים היפיפיים אשר נבנו במאה ה-16 על ידי מנדרין מקומי (פקיד ממשלתי) לכבוד הוריו מספקים הצצה לחיי הנוחות ותפיסת החיים של האצולה בסין העתיקה. האזור שמסביב לגנים מלא באין ספור חנויות, מאכלי רחוב ועוד, והפך לאחד האזורים האהובים ביותר על התיירים בשנגחאי.

נמשיך עם קצת הסטוריה יהודית. נבקר במוזיאון שבבית הכנסת הישן "אוהל משה" אשר מספר את סיפורם המרתק של יהודי שנגחאי בזמן מלחמת העולם השניה, והממוקם בליבו  של הרובע היהודי. 

לאחר מכן נמשיך למרכז הסחר העולמי של שנגחאי, נבקר ברובע בו ישנם ביניינים המתנשאים לגובה של 494 מטרים. מאזור זה נשקפת תצפית על המטרופולין האדיר של שנגחאי ועל גדות נהר החואנגפו. זהו המרכז הפיננסי של העיר שנגחאי וניתן להתרשם מהעוצמה של העיר הבינלאומית והמפותחת בסין. 

לאחריו נמשיך למוזיאון התעמולה, בו נמצא אוסף פרטי ונדיר של כרזות תעמולה משנות ה-30 ועד אחרי מהפיכת התרבות, דרכן נוכל להתבונן בתפיסת העולם של השלטון הסיני והתפתחותו לאורך השנים. 

בערב ובהתאם לזמן נבקר במדרחוב ש'ין טיאן די, מדרחוב עשיר בחנויות ומותגים המציג את הנוף האורבני והתרבות של שנגחאי המפותחת.

אופציונלי: בערב נוכל ללכת למופע האקרובטיקה המפורסם של שנגחאי עם עשרות לוליינים, נערות גומי ועוד.

לינה: שנגחאי

לאחר צ’ק אאוט מהמלון העברה לתחנת הרכבת, שם תעלו על הרכבת המהירה אל העיר טונש'י שבמחוז אנחווי השוכנת בקרבה ל׳הר הצהוב׳. לאחר ההגעה נצא להליכה בכפר העתיק שינאן. לאחר מכן נתמקם במלון שבעיירה טונש'י, ולאחר מנוחה קלה נצא לסיור ברחוב העתיק של טונש'י אשר נמתח על פני קילומטר וחצי והינו מקום נהדר לקניית מזכרות מכל הסוגים, ולהנות תוך כדי מן האווירה של הרחוב הססגוני.

בנוסך נבקר במפעל משפחתי לייצור דיו בצורה מסורתית ובבית תה מקומי. 

לינה: טונש׳י

נצא בבוקר לכפר לינגשאן, אחד הכפרים היפים ביותר במחוז אנחווי, ונשוטט בין הסמטאות העתיקות ולאורך הנחל שחוצה את הכפר. משם נמשיך אל ההר הצהוב המרהיב ביופיו אשר מכסה שטח של יותר מ-250 קמ"ר. נעלה ברכבל לאזור שלוש הפסגות המרכזיות אשר משקיפות על כ-72 פסגות נוספות שמבצבצות מתוך ים העננים שמסביב. השילוב של הפסגות והעננים מספקים נוף עוצר נשימה אשר היווה השראה לאין ספור ציירים סיניים. נעלה ברכבל לאחת הפסגות בהר ולאחר מכן נמשיך לשוטט בין נקודות התצפית השונות. משם נרד ברכבל  ונסע חזרה אל העיירה טונש’י.

לינה: טונש׳י

בבוקר העברה אל תחנת הרכבת של טונש’י שם נעלה על רכבת מהירה למחוז פוג’יין שבדרום מזרח סין ולשמורת וו אי שאן, אחת השמורות היפות אך הפחות מוכרות בסין, בעיקר למטייל המערבי. האזור מפורסם בהרי אבן החול האדומה שמשתלבים עם נחלים בצבעים של כחול וטורקיז וצמחיה ירוקה. בנוסף מפורסם האזור בתה המקומי הגדל באזור ובעיקר בתה האדום ותה ה’תייה גואן יין’ (על שם אלת הרחמים הסינית). 

ביומנו הראשון בשמורה נבקר ב'הר חוט השמיים' שממנו נשקף נוף מרהיב על פיתולי הנהר שחוצה את השמורה והצוקים הנישאים מסביבו. משם נמשיך אל פסגת ה'נמר השואג'. 

ביום השני נמשיך לחקור את השמורה ונצא לשיט בנהר 'תשעת הזרמים' המתפתלים. נעלה לפסגת הר טיאן  יו ונבקר במערת הענן כשבדרך נראה גם את צמחי התה היקרים הגדלים בתוך השמורה ואשר מקבלים את המינרלים שלם מסלעי החול ולכן גם קיבלו את השם “תה סלעים”.

לקראת אחר הצהריים נבקר אצל משפחה מקומית. 

לינה: וו אי שאן

בשעות הבוקר נסע אל תחנת הרכבת, וניקח את הרכבת המהירה אל העיר שיא מן המשמשת כעיר נמל מרכזית, וידועה במאכלי הים המפורסמים שלה. ש’יאמן היתה גם אחד הנמלים הראשונים אשר נפתחו לסחר עם המערב בעקבות מלחמת האופיום וההשפעות הזרות מורגשות עד היום בתרבות ובארכיטקטורה של העיר.

לאחר ההגעה לעיר נצא לשיט קצר אל 'אי הפסנתרים' השוכן בסמוך לש’יאמן ושימש כמפקדה של 9 מעצמות שונות. במקום נבנו מאות וילות בסגנונות שונים ומיוחדים והוא מסמל יותר מכל מקום אחר את ההשתלטות וההשפעות הזרות על סין. נסייר בין הבניינים העתיקים ועצי הבאניאן המרהיבים. נבקר גם במוזיאון הפסנתרים.  משם נחזור בשייט חזרה לש׳יא מן. 

לינה: ש׳יא מן

נצא בבוקר אל שוק הדגים של ש’יאמן ומשם נצא בנסיעה אל האזור ההררי בו במשך מאות שנים הסתתרו ‘בני ההאקה’- קבוצה אתנית אשר אינה נחשבת למיעוט בסין אלא לחלק מבני ה’האן’. בני ההאקה, אשר שפתם היא ניב סיני עתיק, הגיעו לאזור באלף הראשון לספירה מצפון סין בכמה גלי הגירה בעקבות פלישות זרות ומלחמות אזרחים והתיישבו בדרום מזרח המחוז. הם הקימו במעבה היערות באזורים ההרריים מערכת של מבצרי בוץ עגולים, מרובעים ואליפטיים. בסינית נקראים המבנים ‘טולואוואלו שימשו את בני ההאקה במשך מאות שנים לחיים ולהגנה, ומשמשים כביתם של מאות בני אדם עד היום. 

נבקר בכפרים באזור הקרוי נאנגינג ונטייל בין כמה כפרים ואזורי מבני 'טו לואו'. לאחר מכן נסע לביקור בכפר יונגדינג שם גם נישן. 

למחרת בבוקר נמשיך לחקור את אזור בני ההאקה בכפר צושי ולאחר מכן נצא בנסיעה חזרה לש’יאמן שם נהנה מערב רגוע באחד מהמדרחובים הנעימים של העיר.

לינה: יונג דינג

נמשיך לחקור את אזור בני ההאקה בכפר צושי ובהתאם לזמן גם בכפר נוסף שם נצא לסיבוב הליכה באזור. לאחר מכן נצא בנסיעה חזרה לש’יא-מן שם נצא לנסיעה על דרך הנוף היפה שסביב לעיר ונעצור במקדש מה-זו אלת הספנים ויורדי הים לה מקום של כבוד בפנטיאון האלים של דרום מזרח סין.  לאחר מכן נהנה בערב רגוע באחד מהמדרחובים הנעימים של העיר.

לינה: שי׳א מן

בבוקר העברה לשדה התעופה או תחנת הרכבת המהירה של ש'יאמן שם תמשיכו ליעד הבא שלכם. 

פרטים נוספים

♠ ביקור ב׳הר הצהוב׳ המרהיב

♠ העיירה העתיקה טונש׳י 

♠ שמורת הטבע הנסתרת וו אי שאן 

♠ ביקור בבנייני הבוץ ׳טו לואו׳ של בני ההאקה

♠ ביקור בעיר ש׳יא מן הנחשבת ליפה ביותר בסין

שילוב בין טיול בערים הגדולות של סין לכפרים המסורתיים

הטיולים שלנו כוללים את כל שירותי הקרקע:

מלונות ברמת 3-5 כוכבים

טיסות פנימיות

♠ רכבות מהירות

רכב מרווח צמוד עם נהג

♠ רכבות

♠ מדריך מקומי דובר אנגלית / מדריך ישראלי

♠ כרטיסי כניסה לאתרים ולמופעים השונים

♠ ארוחות, פעילויות תרבות ועוד

טיסות:

ש׳יאמן- שנגחאי 

רכבות מהירות:

שנגחאי- טונש׳י (חואנגשאן) – 4.5 שעות 

טונש׳י- וו אי שאן 1.5 שעות 

וו אי שאן- ש׳יא מן 3 שעות 

⇐ ניתן לשלב את המסלול עם טיול ב׳טאיוואן׳

 למסלול הטיול של ׳דרום מזרח סין׳ ניתן להוסיף חלקים נוספים בסין בהתאם לעונה.

⇐ ניתן לשלב במסלול פעילויות וסדנאות תרבות נוספות כגון שיעורי קליגרפיה, סדנאות בישול, טאי צ׳י, קונג פו ועוד..

⇐ טיסות ישירות מהארץ לשנגאחי עם חברת היינאן איירליינס הסינית יוצאות פעמיים בשבוע.

שימו לב! זהו רק מסלול לדוגמא הניתן לשינויים ועריכה בהתאם לסגנון הטיול שלכם.

לבניית מסלול בהתאמה אישית וקבלת הצעת מחיר מפורטת אנא צרו איתנו קשר (מספר טלפון)

למה איתנו? אנחנו מביאים אליכם את חווית הטיול המושלמת דרך אתרים ייחודיים, מסלול יצירתי, הדרכה איכותית ורמת שירותים מצוינת! הכל תוך ליווי אישי צמוד מהתכנון ועד החזרה הביתה.

⇐ העונות הטובות ביותר למסלול ׳דרום מזרח סין׳ הן הסתיו והאביב. 

אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    הוסף אותי לרשימת התפוצה

    תמונות מהמסלול