Uncategorized

טיול עומק בחבל יונאן- 12 יום

מקור השם יונאן -云南“ “הוא "מעבר לעננים". שם זה מבטא את מזג האוויר האביבי  ששורר ביונאן לאורך כל ימות השנה, לעומת מזג האוויר הגשום, והסוער לעיתים, בפנים הארץ. 

מאז ומעולם נחשבה יונאן ל"מערב הפרוע של סין", אזור המרוחק מאחיזת ידו הלוחצת של הממשל המרכזי, אזור עטוף בסיפורים על גנרלים מודחים, מרידות וממלכות עצמאיות. זהו מחוז של טבע מרהיב, ביתם של 52% מכלל מיני הצומח בסין ו- 20% מכלל בעלי החיים .

אתם מוזמנים להצטרף אלינו למסע על "דרך התה והסוסים" בטיול שמשלב תרבות סינית קלאסית יחד עם תרבות בני המיעוטים, טיול המספק מפגש עם אמונות שונות ביניהן בודהיזם, דאואיזם ואמונות איזוטריות שונות וכמובן ליהנות מהנוף, הטבע הייחודי ושלל האטרקציות שיש לאזורים נפלאים אלה להציע.

פירוט המסלול

ברוכים הבאים לקונמינג, בירתה של מחוז יונאן. קונמינג מפורסמת במזג האויר הנוח ששורר בה כל ימות השנה ולכן גם מכונה "עיר האביב". על אף הזינוק הכלכלי המטאורי שעובר על סין בשנים האחרונות והפיתוח המהיר שניבט בכל פינות המדינה, נדמה שתושבי קונמינג עדיין לא נכנסו לקצב החיים הקדחני וחיים בקצב רגוע ונינוח אותו הם מכתיבים בעצמם. 

נתחיל את היום בביקור ב"אגם הירוק", אחד מאזורי החמד של קונמינג, בו ציפורים נודדות לאורך כל השנה בהתאם לעונות השנה המתחלפות. נשוטט על הגשרים מעל האגם ונצטרף למקומיים העוסקים בהתעמלות הבוקר, הריקודים ותרגולי הטאי צ'י. 

לאחר מכן נבקר במקדש יואןטונג המקומי אשר משמש כמרכז הבודהיסטי של זרם המהיינה הסיני ביונאן ומשלב בו מוטיבים קונפוציאנים ודאואיסטים. בדרך נעבור גם באחת מהמרפאות הסיניות הותיקות בקונמינג – שם נראה כיצד רוקחים תרופות סיניות מסורתיות.

לאחר מכן חזרה למלון שלכם.

לינה: קונמינג

נצא בבוקר בנסיעה של כ-7 שעות דרומה מקונמינג. בהתאם לזמן נבקר במסגד הגדול ביותר ביונאן  אשר שייך למיעוט ה- ח׳וי המוסלמי אשר הגיע לאזור עם התפשטות המונגולים במאה ה-13. אחר הצהריים נגיע אל אזור טרסות האורז של יואןיאנג, הטרסות היפות ביותר בסין. אזור נסתר זה אשר הודות לריחוק ממרכזי השלטון הסיניים שימר את תרבות בני המיעוטים החיים בו הינו אחת הפנינות המרהיבות שיש בסין- השילוב של  נוף חקלאי מרהיב ביחד עם נוף אנושי הינו עוצר נשימה 

עם ההגעה נבקר באחת מנקודות התצפית כדי לצפות בשקיעה המרהיבה על גבי הטרסות שנפרסות מלמטה.

את הלילה נעביר בגסט האוס מקומי באחד הכפרים היפים שבסביבה.

לינה: בכפר דואו אי שו

היום נשכים קום ונצא מוקדם בבוקר על מנת להספיק לראות את הזריחה על נוף הטרסות. 

נחזור למלון לארוחת בוקר ולאחר מכן נצא ליום מלא בין הכפרים והטרסות באזור. לאחר מכן נבקר באחד מהשווקים המקומיים אשר מתקיימים כל פעם בכפר אחר.

נבקר בכפר מסורתי של בני מיעוט ה'האני' אשר רבים מהם מתגוררים באזור זה. נמשיך לטיול רגלי בין הטרסות, שם נפגוש את המקומיים שמעבדים אותן, ונתרשם מהנוף החקלאי המקיף אותן. לאחר מכן נסע לאזור נוסף על מנת לראות את השקיעה על גבי הטרסות שנפרסות מלמטה. 

לינה: בכפר דואו אי שו

בבוקר נצא בנסיעה אל העיירה גיאןשווי אשר שימשה מרכז התרבות הגבוה של דרום מזרח סין של שלהי הקיסרות הסינית. הרחובות העתיקים, האוניברסיטאות ובתי האצולה השונים נשמרו באזור בצורה מעוררת השתהות. העיירה מפורסמת גם באוכל המקומי ובעיקר בטופו המשובח ובכלי התה האיכותיים שלה. תחילה נבקר במפעל טופו מקומי אשר מייצר את הטופו המפורסם של גי׳נשווי. משם נמשיך אל העיר העתיקה ונבקר באחוזת ז׳ו, המקום אשר היה שייך למשפחת אצולה מקומית נותן הצצה יחודית במינה לחיי האצולה הגבוה של שלהי סין הקיסרית. 

אחר הצהרים נבקר ברחוב הקדרים אשר מייצרים את כלי התה השחורים אשר נחשבים מהטובים ביותר בסין. 

לקראת ערב נבקר נמשיך לביקור בגשר הדרקון היפייפה.

לינה: ג׳יאן שווי

נתחיל את היום בביקור בשער העיר הענק שקיים מתקופת שושלת מינג אליו גם מגיעים המקומיים כדי למכור ציפורי שיר ו׳ציפורי קרב׳ להימורים. 

לאחר מכן במקדש קונפוציוס הפילוסוף הסיני המפורסם. השם ‘מקדש’ אולי איני מתאים למקום אשר שימש כאוניברסיטה למעמד הגבוה ובו התחנכו דורות על דורות של משכילים סיניים על מנת להתקבל לתפקידים רמים ולהתקדם בסולם הדרגות החברתי. 

נעזוב את ג’יאן שווי ונסע חזרה לכיוון קונמינג כשבדרך נבקר ביער האבן בו גושי אבן קרסטיים בוקעים בהמוניהם ויוצרים מבוך של סלעים בצורות שונות אשר מתנשאים האחד מעל השני כמו עצי ענק. אזור מרהיב זה נודע בייחודיותו בכל רחבי סין. 

לינה: קונמינג

נצא ברכבת המהירה  בנסיעה של כשעתיים וחצי אל העיר העתיקה של דאלי.

דאלי הינה בירתה הקדומה של הממלכות Nan Zhao ו-Dali ששלטו באזור בין המאות ה-8 ל-13 לספירה. העיר שוכנת בגובה 1,900 מטר על שפת אגם "ארחאי", אגם המים המתוקים השביעי בגודלו בסין, ולמרגלות רכס ה"טסאנג" שמתנשא לגובה של 4,000 מטרים. 80% מתושבי דאלי הם בני מיעוט ה"באי" אשר גרים באזור כבר למעלה מ- 3,000 שנה.  

לאחר ההגעה לצחנת הרכבת נסע אל אזור העיר העתיקה שם נעלה ברכבל אל הרי הצאנג עד לגובה של 2,600 מטר. נמהרכבל נמשיך לטיול רגלי  בשביל מישורי לאורכו של הרכס ממנו נשקף נוף יפהפה של נפת דאלי ואגם ארחאי. את הדרך חזרה לדאלי נוכל לעשות באותה הדרך עם רכבל או בירידה של שעה בשביל מדרגות בתוך היער על מדרונותיו של הרכס. 

בערב נוכל להסתובב בין חומות העיר העתיקה שנשתמרו מתקופת שושלת מינג, ולבקר ברחובות החנויות, במסעדות, בתי הקפה ובפאבים בהם מתקיימות הופעות חיות. 

אופציונלי: אם תרצו תוכלו להצטרף לסדנת בישול חווייתית בסגנון סצ'ואני, במהלכה נלמד לבשל כמה מהמנות הלקאסיות של המטבח הסיני ונאכל את מה שבישלתם. 

לינה: דאלי

מדאלי נתחיל לטפס צפונה על דרך המשי הדרומית שידועה גם בשמה "דרך התה והסוסים",  דרך סחר עתיקה שתחילתה בהודו ודרום מזרח אסיה ואשר חצתה את יונאן לפני שהמשיכה לטיבט ואל פנים הארץ. נתחיל בכפר שי ז'ואו, כפר- שוק שממוקם על הדרך העתיקה. נלך בסמטאות דרך בתי הכפר העתיקים אשר בנויים בסגנון אדריכלי ייחודי לבני ה׳באי׳. משם נמשיך אל הכפר ז'ואו צ'נג, שם נבקר במפעל משפחתי שמייצר בדים ובגדים בשיטת הטאידאי (בטיק). זוהי שיטה מסורתית בת מאות שנים של בנות המקום במהלכה הן קושרות יריעות בד וטובלות אותן בצבעים המופקים מצמחים שגדלים באזור. התוצאה היא בדים ובגדים בשלל צבעים וצורות. 

אחה"צ נצא לכיוון הכפר שאש׳י ששוכן בתוך עמק מרהיב ושופע בשדות ובערב נסתובב בסמטאות הפסטורליות של הכפר. 

אופציונלי: בשאש׳י נוכל לצאת לטיול אופניים בין השדות והכפרים שבאזור. 

לינה: שאש׳י

שאש'י הינו כפר קטן ומקסים ששוכן בתוך עמק מרהיב ושופע בשדות, ומרוחק כ-50 ק"מ בלבד מהרמה הטיבטית. הכפר היווה במשך מאות שנים נקודה מרכזית על דרך התה והסוסים. כיום עיקר העיסוק של המקומיים הוא בחקלאות והם עדיין מעבדים את  השדות בשיטות שהיו נהוגות מקדמת דנא.

בבוקר נצא לטיול יום בהר הקדוש שיבאו שאן. מלבד הנוף היפייפה שניבט ממנו היווה ההר במשך מאות שנים מרכז פולחן בודהיסטי לבני האזור. נעצור בשני מקדשים יחודיים, שמשלבים מוטיבים של בודהיזם טיבטי, סיני ואמונות איזוטריות שהיו נהוגות באזור. משם נמשיך בטיול רגלי במורד ההר שבתוך סלעיו האדומים חצובים מקדשים קטנים, בחזרה לשאשי.

אחר הצהריים- ערב יהיו רגועים בכפר. נוכל גם לצאת לסיבוב באופניים, ברגל או ברכב בין השדות והכפרים החלאיים שבעמק שאש׳י.

* בכל בימי שישי מתקיים בשאש׳י יום שוק תוסס

לינה: שאש׳י

נצא בבוקר בנסיעה של כשעה וחצי אל העיר העתיקה של ליג'יאנג, מקום משכנם של מיעוט הנאשי, מיעוט עם שורשים מטריאכלים, היסטוריה מרתקת ותרבות עשירה שכוללת דת, שפה וכתב ייחודיים.

תחילה בשוק יום המקומי התוסס והצבעוני של ליג׳יאנג וממנו נמשיך לסיבוב במבוך הסמטאות של העיר העתיקה. לאחר מכן נמשיך לסיבוב קצר בפארק בריכת הדרקון השחור שבסופו נכנס למוזיאון הנאשי אשר לצד חפצים וכלים עתיקים מציג גם שרידים והסברים מרתקים על דת ה"דונגבה" המקומית שרווחה באזור. זו היא דת שאמאניסטית שמשלבת את אמונות מקומיות עם דת הבון הטיבטית, אמונות בודהיסטיות ודאואיסטיות. משם נסע לכפר הנאשי הפסטורלי באיישה שלצד שמשקיף על הר דרקון הג’ייד הקדוש שמתנשא לגובה של 5,500 מטר. משם נחזור חזרה לליג’יאנג.

בהתאם לזמן נבקר גם בכפר יוחו הבנוי ברובו מאבן מקומית, גם הוא של מיעוט הנאשי. לאחר מכן נחזור לליג׳יאנג.

לינה: ליג׳יאנג

את היום נתחיל בביקור במקדש הטיבטי ג'ייון, מקדש מקסים עמוס דגלי תפילה, גלגלי תפילה וציורי קיר צבעוניים מהמיתולוגיה הטיבטית ואשר בו לומדים עשרות ילדים נזירים. משם נמשיך לתצפית על "העיקול הראשון של היאנגצה", העיקול הענק שמשאיר את הנהר- שהוא עורק החיים הראשי של סין- בתוך גבולות המדינה, בשונה מהנהרות המקבילים לו: המקונג והסלווין, שבורחים למדינות השכנות. נעצור בעיירה שיגו, לה חשיבות רבה בהסטוריה של בני הנאש'י. נבקר ברחובות העתיקים של העיירה ונעלה לתצפית יפה על האזור ונהר היאנגצה.

משם נמשיך אל  הכפר לימינג שנמצא בלב שמורת "לאו ג’ון שאן’‘ בה מתגורר מגוון של בני מיעוטים ביניהם מיעוטי ה’ליסו’, ה‘פומי’, ה‘אי’ ועוד. כשנגיע נצא לטיול ב"הר אלף הצבים" – הר מסלע אבן חול ייחודית, שם נעלה לראש ההר ברכבל ואת הדרך למטה נעשה ברגל (כ-2.5 ק"מ).

את הערב נעביר בכפר השקט של לימינג.

* הלינה במלון פשוט בכפר.

לינה: לימינג

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה צפונה לכיוון הרמה הטיבטית.

נתחיל בנסיעה של שעתיים לאורך נהר היאנגצה עד שנגיע אל "ערוץ דילוג הנמר– עומקו של הערוץ מהנהר לראש ההר הוא כ- 3,760 מטרים והוא הערוץ העמוק ביותר של נהר היאנגצה ואחד העמוקים בעולם. נרד אל הנקודה הנמוכה ביותר, שם שוצף הנהר בעוצמה ומעליו מתנשאים מצוקיו האדירים של הר דרקון הירקן (Jade Dragon Snow Mountain).

משם נמשיך בנסיעה אל שנגרילה, העיר הטיבטית ששוכנת בינות להרים על השלוחות של הרמה הטיבטית וקרויה על שם גן העדן האגדי. את הערב נעביר בשיטוט ברחובות העיר העתיקה ונצטרף למקומיים שרוקדים ריקודי עם בכיכר המרכזית.

לינה: שנגרילה

נצא ליום מלא בעקבות אורחות החיים הטיבטיים, נתחיל את היום בשוק המקומי של שנגרילה אשר מציע גבינות יאק מעושנות, פעמונים, תשמישי קדושה בודהיסטים ומאכלים טיבטיים.

משם נחזור אל המנזר הגדול ביותר ביונאן, מנזר סונגזנלין  אשר הוקם במאה ה- 17 על ידי הדלאי- לאמה ה- 5. בתקופת השיא שימש ביתם של למעלה מ- 3000 נזירים אך נהרס בתקופת "מהפיכת התרבות", שוקם מחדש וכיום חיים בו מאות נזירים ממסדר "המצנפות הצהובות". המבנה מזכיר את מבנה "הפוטאלה" המפורסם שבלאהסה- טיבט ולכן נקרא גם "הפוטאלה הקטנה". נסייר בהיכלים הענקיים בין הדמויות הבודהיסטיות הענקיות ונשקיף מראש המנזר אל נוף ההרים מסביב. משם נלך לביקור אצל משפחה טיבטית מקומית ונתוודא מקרוב לאורחות חייהם ונטעם מעט מאכלי נוודים טיבטיים מסורתיים.

לאחר הביקור במקדש נמשיך לביקור אצל משפחה טיבטית באחד הכפרים שמסביב למקדש הגדול. נבקר בבית הטיבטי ונתרשם מסגנון הבנייה הייחודי.

משם נסע אל ההר הקדוש שיקה שמתנשא לגובה של 4500 מטר מעל פני הים כאשר את הדרך למעלה נעשה ברכבל. לאחר שנהנה מהנוף המרהיב של הרמה הטיבטית ונלך בשבילים הנוחים שעל ההר נרד חזרה ברכבל.

בערב העברה לשדה התעופה לטיסתכם חזרה ליעד הבא ולסוף הטיול.

לינה: שנגרילה

פרטים נוספים

 • מפגש עם קבוצות המיעוטים המגוונות בחבל יונאן 
 • טיול המשלב טבע, הליכות רגליות, הסטוריה ותרבות
 • ביקור בשווקים אותנטיים 
 • נופים משתנים ומגוונים- בין נופי דרום מזרח אסיה ועד הרמה הטיבטית
 • ביקור בטרסות האורז של יואן יאנג- טרסות האורז הגדולות והמרשימות ביותר באסיה
 • ביקור בערים העתיקות של דאלי, ליג׳יאנג, שנגרילה וג׳יאן שווי 
 • שילוב של תרבות סינית קלאסית עם תרבות המיעוטים השונות 
 • מקדש סומזנלינג- המקדש הטיבטי הגדול ביונאן 
 • עליה להר שיקה בגובה 4500 מטר מעל פני הים 
 • ביקור בלימינג בשמורת הטבע לאו ג׳ון שאן והר אלף הצבים
 • ביקור ב׳ערוץ דילוג הנמר׳ – הערוץ העמוק ביותר של נהר היאנגצה

הטיולים שלנו כוללים את כל שירותי הקרקע:

 • מלונות ברמת 3-5 כוכבים
 • רכב מרווח צמוד עם נהג
 • רכבות
 • מדריך מקומי דובר אנגלית / מדריך ישראלי
 • כרטיסי כניסה לאתרים ולמופעים השונים
 • ארוחות, פעילויות תרבות ועוד

טיסות:

 • אין

רכבות מהירות:

 • קונמינגדאלי

ישנה אפשרות להוסיף למסלול את הפעילויות הבאות:

  • מופע "Dynamic Yunnan Show" בקונמינג
  • סדנת תה בדאלי
  • סדנת ציור או קליגרפיה סינית
  • יום קולינארי בדאלי
  • ימי הליכה וטרקים
 • שימו לב! זהו רק מסלול לדוגמא הניתן לשינויים ועריכה בהתאם לסגנון הטיול שלכם.
 • לבניית מסלול בתפירה אישית וקבלת הצעת מחיר מפורטת אנא צרו איתנו קשר (מספר טלפון)
 • למה איתנו? אנו, בלשם ובחזרה, מביאים אליכם את חווית הטיול המושלמת דרך אתרים ייחודיים, מסלול יצירתי, הדרכה איכותית ורמת שירותים מצוינת! הכל תוך ליווי אישי צמוד מהתכנון ועד החזרה הביתה.

טיול ביונאן אפשרי במהלך כל השנה ואידיאלי סביב חודשי הסתיו והאביב

תתן להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הוסף אותי לרשימת התפוצה