chiana, places, Uncategorized

לסין הסטוריה ותרבות מרתקים אשר תחילתן לפני כ-5,000 שנה. במרוצת השנים אימפרית הדרקון קמה, נפלה, ושוב קמה, משאירה מאחוריה שכבות של תרבות, אתרים הסטוריים וסיפורים מרתקים. אך סין היא לא רק הסטוריה אלה אימפריה בהתהוות שמייצרת מודרניזציה ותפיסת עולם חדשנים המותאמים למאה ה-21. 

במסענו אל ׳סין הקלאסית׳ נבקר באתרים ההסטוריים של בייג׳ינג וש׳יאן  כולל החומה הגדולה, העיר האסורה ו׳צבא חיילי הטרקוטה׳. נגיע אל שמורת ז׳אנג ג׳יה ג׳ייה (פארק אווטאר) אחת משמורות הטבע היפות והמיוחדות בעולם. נגיע אל אזור גווילין וגואנש׳י שבדרום סין ונטייל בטרסות האורז המפורסמות באזור. נסיים בשנגחאי המטרופולין העצום והמודרני שמשמש גם כלב העסקי של סין. 

בדרך נבקר במקדשים מרהיבים, בשווקים צבעוניים, בסמטאות ציוריות בעיירות עתיקות. נבקר בבתי מלאכה לעבודות מסורתיות ונטעם ממטעמי המטבח הסיני המגוון

פירוט המסלול

ברוכים הבאים לבייג'ינג, בירתה של סין מאז המאה ה-13 ועד היום. על אף הפיתוח המהיר שחל בה, מצליחה בייג'ינג לשמר- לצד גורדי השחקים שצומחים בה מדי יום- גם את מורשתה המפוארת, ומהווה את מרכז התרבות המשגשג של סין. בימים הקרובים נלמד להכיר את העיר על כל צדדיה.

את הטיול בבייג’ינג נתחיל בביקור ברובע האמנות 798 הממוקם בלב בייג’ינג. בעבר שימש המתחם כאזור תעשיה אך לאחר שהמפעלים הועברו אל מחוץ לעיר, הוסב המתחם הענק למרכז האמנות המודרנית של בייג'ינג. ברובע ניתן להיחשף לפן קצת שונה של בייג'ינג, רוח מודרנית ולעיתים אף חתרנית, אשר נדיר להיתקל בה במקומות אחרים.

משם נסע אל ארמון הקיץ אשר נבנה בתקופת שושלת צ'ינג ושימש כאתר נופש פרטי של המשפחה הקיסרית. נצא לשיט רגוע באגם ונסייר ברגל לאורך המקדשים, החצרות והמבנים בעלי הארכיטקטורה היחודית לשושלת האחרונה של סין. בנוסף, נשמע את סיפורה של הקיסרית האם- אחת הדמויות המרתקות והשנויות ביותר במחלוקת בהסטוריה הסינית- אשר שלטה בסין בימיה האחרונים של הקיסרות.

לאחר מכן נבקר בשני המדרחובים המרכזיים של בייג'ינג, מדרחוב ליוליצ'יאנג ומדרחוב דאשילן, בהם נוכל להתרשם מהארכיטקטורה בסגנון שושלת הצ'ינג וממגוון חנויות בסגנון עתיק. נסיים במדרחוב ובשוק האוכל הלילי של וואנג פו ג׳ינג.

לינה: בייג׳ינג

נתחיל את היום במקדש השמים, מקדש ייחודי מסוגו אשר בו נערכו הטקסים על ידי "בן השמים" – קיסר סין, ובהם ביקש את עזרת השמים ליבול טוב והגנה על הממלכה והמשפחה הקיסרית. כיום המקום היפייפה הוא אחד המקומות האהובים על הבייג'ינאים אשר מגיעים לכאן בבוקר להתאמן בטאי צ'י, להתעמל, לרקוד ריקודי עם ועוד.. נצטרף למקומיים בהתעמלות הבוקר ומשם נמשיך לסיור במקדש היפייפה. 

משם נסע אל לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה של כשעה וחצי לעבר Mutianyu Great Wall, אחד האזורים היותר יפים (אך לא יותר מדי מתויירים) של החומה הגדולה, סימן ההיכר הידוע ביותר של סין וגאוותם הלאומית. נעלה ברכבל לראש החומה ונמשיך בסיור רגלי לאורכה ונשמע כיצד על אף גודלה והפרסום הרב שלה, זו נכשלה ברגע האמת ולא עמדה ביעודה. את הדרך למטה נוכל לעשות ברכבל או במגלשה.

לסיום נלך לצפות במופע הקונגפו המרהיב של נזירי השאולין.

לינה: בייג׳ינג

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה של כשעה וחצי לעבר Mutianyu Great Wall, אחד האזורים היותר יפים (אך לא יותר מדי מתויירים) של החומה הגדולה, סימן ההיכר הידוע ביותר של סין וגאוותם הלאומית. נעלה ברכבל לראש החומה ונמשיך בסיור רגלי לאורכה ונשמע כיצד על אף גודלה והפרסום הרב שלה, זו נכשלה ברגע האמת ולא עמדה ביעודה. את הדרך למטה נוכל לעשות ברכבל או במגלשה.

משם נסע חזרה לעיר אל רובע האמנות 798 הממוקם בלב בייג’ינג. בעבר שימש המתחם כאזור תעשיה אך לאחר שהמפעלים הועברו אל מחוץ לעיר, הוסב המתחם הענק למרכז האמנות המודרנית של בייג'ינג. ברובע ניתן להיחשף לפן קצת שונה של בייג'ינג, רוח מודרנית ולעיתים אף חתרנית, אשר נדיר להיתקל בה במקומות אחרים.

* אופציונלי: לפני המלון ובהתאם לזמן נוכל לעצור לקניות בשוק המשי של בייג׳ינג, המורכב מעשרות חנויות בגדים, נעלים, אלקטרוניקה, מזכרות, משי ועוד..

משם העברה למלון שלכם.

לינה: בייג׳ינג

בשעות הבוקר נצא אל תחנת הרכבת, שם תעלו על הרכבת המהירה (Bullet train) לש׳יאן, בירתה הקדומה של סין הקיסרית. העיר אשר שכנה  בגבולה המערבי של הקיסרות העתיקה, היוותה את המרכז התרבותי, המסחרי והפוליטי של המזרח הקדום והיתה היעד הסופי על דרך המשי הידועה.   

מתחנת הרכבת נסע אל העיר העתיקה שבמרכז העיר המודרנית, שם נעלה לסיור על חומות העיר אשר השתמרו בצורה כמעט מושלמת במשך מאות שנים. 

את היום נחתום בביקור ברובע המוסלמי. המוסלמים שהגיעו ממרכז אסיה על דרך המשי כסוחרים הקימו בעיר את הרובע הצבעוני, השוקק והעשיר באוכל רחוב (שערב במיוחד לחיך הישראלי). נסתובב בסמטאות השוק ונבקר במסגד הגדול אשר משלב ארכיטקטורה מוסלמית וסינית.

לינה: ש׳יאן

נתחיל את היום בביקור בפגודת האווז הגדולה, המבנה המרשים אשר נבנה בשנת 647 נועד לאכסן את כתבי הקודש שהביא עמו ברגל נזיר בודהיסטי כל הדרך מהודו. נמשיך למקדש שמונה בני האלמוות של הדת הדאואיסטית (אחת משלושת הדתות הגדולות בסין), אתר עם אופי יחודי אשר מעטים בלבד זוכים להכיר.

לפני שנפרד מש'יאן נמשיך לביקור באתר חיילי הטרקוטה– צבא של יותר מ-10,000 חיילי חרס בגודל אדם עם ציוד לחימה מלא, סוסים, מרכבות ועוד…אלו שמרו במשך יותר מאלפיים שנה על קברו של הקיסר הראשון של שושלת צ'ין עד שהתגלו במקרה בשנת 1974, במה שנחשבת לתגלית ההסטורית הגדולה של זמננו.

לאחר מכן העברה לשדה התעופה של ש׳יאן שם תעלו על טיסתכם למחוז חונאן לעיירה גאנג גיה גייה אשר מוקפת בהרים מרהיבים ובה שוכנות שתיים משמורות הטבע היפות ביותר בסין בפרט ובאסיה בכלל.

לינה: ג׳אנג ג׳יה ג׳ייה סיטי

היום כולו יוקדש לביקור בשמורת טיאןמן שאןהר שער השמיים". נבקר בהר הנישא לגובה של 1,520 מטרים שבראשו שער סלע טבעי עצום מימדים אשר אגדות רבות סופרו אודותיו. נצא להליכה לאורך המצוקים התלולים של ההר על שבילי הזכוכית, הגשרים, המדרגות התלויות ונקודות התצפית המרהיבות שמקיפות את ההר.

לאחר הביקור נסע אל שמורת ג׳אנג ג׳יה ג׳ייה ונצא לשיט נעים באגם באופנג ונהנה מהשלווה ומנקודת מבט יחודית על האזור כולו. 

משם נסע לבית המלון אשר בכניסה לשמורת וו לינג יואן.

לינה: פארק וו לינג יואן

נצא ליום מלא בשמורת וו לינג יואן, אחד הפארקים המרהיבים בסין. מליוני שנים של בלייה יצרו עמודי אבן בגובה מאות מטרים, שהתכסו עם השנים בצמחיה ירוקה ועשירה. הפארק משתרע על פני מאות קילומטרים של נוף עוצר נשימה, אשר מקבל נופך מיוחד מהעננים והערפל המשייטים בין עמודי האבן שנראים כאילו הם מרחפים באוויר. לא פלא אם כן, כי אזור זה היווה את ההשראה לסרט ׳אוואטר׳.

נתחיל בהר טיאןדזי הכולל עלייה ברכבל לראש ההר, שם נהלך בין נקודות התצפית השונות. כחלק מהטיול נבקר במעלית מאה הדרקונים – מעלית מזכוכית אשר נשקף ממנה נוף יפייפה והעלייה בה היא חוויה בפני עצמה. 

לסיום נבקר ר ב-׳Golden whip Stream׳. שם נוכל להנות מטיול רגלי נעים באזור המרשים.

לינה: וו לינג יואן

נמשיך את הביקור באזור ג’אנג ג’יה ג’ייה ב- Grand Canion שם נמצא גשר הזכוכית התלוי בגובה של 300 מטרים מה שהופך אותו  לגשר הזכוכית הגבוה בעולם. אורכו של הגשר הוא 430 מטרים ורוחבו כ-6 מטרים. משם נמשיך בהליכה במדרגות במורד הקניון המצוקי.

כשנסיים, נצא ברכבת המהירה (Bullet train) למחוז גואנש׳י, המחוז כולו ידוע בתצורות הטבע הייחודיות שלו ונחשב לאחד המקומות היפים ביותר בסין. נעבור דרך צ׳אנגשה בירת המחוז חונאן ומשם נמשיך לגווילין. 

לאחר ההגעה, העברה למלון שבעיר. 

לינה: גווילין

נצא בבוקר לכיוון העיירה יאנגשואו אשר הודות לנוף ההרים הקראסטיים שבוקעים מהאדמה ונהרות ה’לי’ וה’יולונג’ שמשני צדדיה, הפכה עם השנים לאחד המקומות האהובים ביותר על מטיילים סינים ומערביים כאחד.

בדרך נעצור במטעי התה היפייפיים שם נוכל להתוודע להסטוריה ותרבות שתיית התה המרתקת של סין. כמו כן, נבקר בהר שיאנגגונג אשר ממנו ניבט נוף יפייפה על האזור. 

ביאנגשואו נלך לשוק המקומי ולאחר מכן נצטרף לסדנת בישול ונלמד על סגנון הבישול של דרום סין ונכין כמה מנות מפורסמות כשאת מה שבישלנו נאכל כמובן. 

בערב נצא לשוטט ב'רחוב המערבי' שוקק החיים.  

לינה: יאנגשואו

נצא בבוקר מיאנגשואו לשיט על נהר ה"לי" כשמצדנו יזדקרו הרי הקראסט המרשימים. נשוט כל הדרך עד לעיירה העתיקה של פולי שם נצא לסיבוב רגלי ונבקר בין הייתר גם ובשוק המקומי. משם נמשיך אל גבעת הירח– נטפס במדרגות במעלה הההר כאשר מלמעלה נזכה לחזות בנוף היפייפה של האזור. 

לאחר מכן נצא לטיול בין הכפרים שבסביבת יאנגשואו ונראה כיצד החקלאים מעבדים את השדות ואת אורח החיים הכפרי. 

בערב נלך לצפות במופע Yangshuo Impression , מופע עוצר נשימה אשר נהר ה'לי' משמש בו במה למאות הרקדנים והרקדניות. 

בשעות הבוקר נצא בנסיעה אל טרסות האורז המפורסמות של לונגשנג. הטרסות נבנו בידי המקומיים במשך מאות שנים וממשיכות להתפתח גם בימינו אנו. מאות הטרסות שמתפרשות מתחתית ההרים ועד ראשיהם יוצרות את אחד המראות המרהיבים בסין ואחד מהמפעלים תוצרת ידי אדם המרשימים בעולם.

נבקר בכפר פינגאן שם נטייל בין נקודות התצפית השונות ואם יתמזל מזלנו נפגוש את בני מיעוט הז’ואנג ואת בנות שבט ארוכות השיער.

משם נסע חזרה לגווילין שם נבקר באחד מהמדרחובים היפים של העיר כמו גם בשוק הלילה של גווילין. 

לינה: גווילין

בשעות הבוקר העברה לשדה התעופה של גווילין שם תעלו על טיסה לשנגחאי – המטרופולין הגדול ביותר בסין והלב העסקי של המעצמה האסייתית. במהלך הימים הקרובים נכיר את הסיפור המרתק של העיר שהתחילה בתור עיירת דייגים קטנה והפכה במהרה, תוך תהפוכות רבות, למה שהיא היום.  

לאחר ההגעה לעיר נבקר בגני יו אשר ממוקמים באזור העתיק של שנגחאי אשר הפך למרכז תיירות שוקק. הגנים היפייפים אשר נבנו במאה ה-16 על ידי מנדרין (פקיד ממשלתי) מקומי לכבוד הוריו מספקים הצצה לחיי הנוחות ותפיסת החיים של האצולה בסין העתיקה. האזור שמסביב לגנים מלא באין ספור חנויות, מאכלי רחוב ועוד, והפך לאחד האזורים האהובים ביותר על התיירים בשנגחאי.

נמשיך לרחוב נאנג'ינג שהוא ככל הנראה רחוב העסקים הגדול ביותר באסיה עם למעלה מ-600 חנויות ו1.5 מליון איש, מקומיים וזרים כאחד, אשר פוקדים אותו מדי יום. 

את היום נסיים בבונד. אזור זה אשר ניצב על הנהר היווה במהלך המאה ה-19 תפקיד מרכזי בחדירת המערב לסין. האזור שימש כנמל המרכזי של העיר ולאורכו נבנו עשרות בניינים מרהיבים שמספרים יותר טוב מכל דבר אחר את סיפורה של שנגחאי.

לינה: שנגחאי

נתחיל את היום עם קצת הסטוריה יהודית. נבקר במוזיאון שבבית הכנסת הישן "אוהל משה" אשר מספר את סיפורם המרתק של יהודי שנגחאי בזמן מלחמת העולם השניה, והממוקם בליבו של הרובע היהודי.

משם נמשיך אל מרכז הסחר העולמי של שנגחאי  הבניין שמתנשא לגובה של 492 מטרים ממוקם בלב אזור העסקים של שנגחאי. אנחנו נעלה לנקודת התצפית בגובה 474 מטרים ונשקיף משם על המטרופולין העצום.

נבקר  במוזיאון התעמולה, אוסף פרטי ונדיר של כרזות תעמולה החל משנות ה-20 של המאה הקודמת ועד לאחר מהפיכת התרבות. המוזיאון הקטן והייחודי מציג תמונה פיזית מרתקת של השינויים שעברו על החשיבה הסינית ועל האנשים הפשוטים במהלך המאה האחרונה.

לסיום נבקר ב׳פריז של המזרח׳, הרובע הצרפתי של העיר שנגחאי, בו תוכלו לחוות פנים נוספות של העיר הכי קוסמופוליטית בסין. נבקר בטיאן זי פאנג, אזור אשר היווה חלק מהשכונות הישנות של שנגחאי ועבר הסבה לאזור אומנות ובילוי, וכיום הוא אחד המקומות התוססים בשנגחאי ועמוס בחנויות, בתי קפה ומסעדות מעוצבים. משם נמשיך למדרחוב ש'ין טיאן די, אזור זה עשיר בחנויות ומותגים המציג את הנוף האורבני והתרבות של שנגחאי המפותחת. 

לינה: שנגחאי

נתחיל את היום בפארק העם אשר אליו מגיעים המבוגרים להתמאמן בטאי צ׳י, לרקוד ולהמלט מהרעש וההמולה של העיר. לאחר מכן נצא אל עיירת המים Zhuajia jiao, אשר רחובותיה המוצפים והבתים בעלי הארכיטקטורה היחודית הביאו לה את הכינוי ונציה הסינית. נסתובב בין הרחובות והשווקים ונצא לשיט קצר בתעלות המים. 

לבסוף נסע חזרה לשנגחאי ואל שדה התעופה בהתאם ללוח הטיסות שם תעלו על טיסתכם חזרה לארץ.

פרטים נוספים

מסע בין סין הכפרית למטרופולינים העירוניים העצומים

♠ שילוב של טבע, הליכות רגליות, הסטוריה ותרבות 

♠ ביקור בחומה הגדולה, העיר האסורה ואתרי המורשת ההסטוריים של בייג׳ינג

♠  אתר חיילי הטרקוטה ושוק הרובע המוסלמי בש׳יאן 

♠ ביקור בפארק אווטאר ובגשר הזכוכית התלוי 

♠ ביקור בשמורת שער השמיים

♠ הגעה לטרסות האורז המרהיבות של לונג- שנג 

♠ נופי הקארסט של דרום מערב סין 

♠ ביקור במטע תה 

♠ מופעי קונג פו בבייג׳ינג ומופע אימפרשיין ביאנגשואו 

הטיולים שלנו כוללים את כל שירותי הקרקע:

מלונות ברמת 3-5 כוכבים

טיסות פנימיות

♠ רכבות מהירות

רכב מרווח צמוד עם נהג

♠ רכבות

♠ מדריך מקומי דובר אנגלית / מדריך ישראלי

♠ כרטיסי כניסה לאתרים ולמופעים השונים

♠ ארוחות, פעילויות תרבות ועוד

טיסות:

ש׳יאן- ז׳אנג ג׳יה ג׳ייה

♠ גווילין- שנגחאי

רכבות מהירות:

♠ בייג׳ינג- ש׳יאן

♠ ז׳אנג ג׳יה ג׳ייה- צ׳אנג שה

♠ צ׳אנג שה- גווילין

מסלול הטיול של סין הקלאסית יכול לשמש כבסיס טוב למסלול מורחב שמשלב חלקים נוספים בסין. בהתאם לעונה ניתן לשלב כמעט כל אזור או יעד בסין עם מסלול זה. 

⇐ ניתן לשלב במסלול פעילויות וסדנאות תרבות נוספות כגון שיעורי קליגרפיה, סדנאות בישול, טאי צ׳י, קונג פו ועוד.. 

⇐ טיסות ישירות מהארץ לבייג׳ינג עם חברת היינאן איירליינס הסינית יוצאות כמה פעמים בשבוע. 

שימו לב! זהו רק מסלול לדוגמא הניתן לשינויים ועריכה בהתאם לסגנון הטיול שלכם.

לבניית מסלול בהתאמה אישית וקבלת הצעת מחיר מפורטת אנא צרו איתנו קשר (מספר טלפון)

למה איתנו? אנחנו מביאים אליכם את חווית הטיול המושלמת דרך אתרים ייחודיים, מסלול יצירתי, הדרכה איכותית ורמת שירותים מצוינת! הכל תוך ליווי אישי צמוד מהתכנון ועד החזרה הביתה.

⇐ העונות הטובות ביותר למסלול סין הקלאסית הן הסתיו והאביב.  

עם התאמות ושינויים קלים המסלול טוב גם בחודשי הקיץ 

תתן להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    הוסף אותי לרשימת התפוצה